sábado, 30 de abril de 2011

Tres de catro na mañán do sábado

Bo balance da mañán do sábado e iso que todos os partidos eran moi complicados. Gran victoria do equipo de Cotelo, na víspera do partido de ida da Copa Galicia. Tamén gran victoria dos benxamíns; o A, por remontar nove puntos de diferencia no último cuarto e do B, cun sensacional partido de todas as xogadoras. Mención especial para Nuria, que xogou os dous partidos e por riba tivo unha gran actuación nos dous.


LIGA 1ª DIVISIÓN• INFANTIL MASCULINO-Xornada 15

Gayolo Begacar, 57-CB Artai A,74

LIGA 2ª DIVISIÓN• INFANTIL FEMENINO-Segunda fase-Xornada 3

CB Artai, 6-Maristas Champagnat,46

LIGA BENXAMÍN• PROVINCIAL FEMENINO-6ª xornada segunda fase

Artai B, 28-Los Rosales A,23

LIGA BENXAMÍN• PROVINCIAL 1ª DIVISIÓN-Xornada 6-Terceira fase

CB Artai A, 43-Obradoiro,41



miércoles, 27 de abril de 2011

Horarios provisionais para este fin de semana


Xornada de fin de semana marcada polo inicio da Copa Galicia por parte do equipo infantil masculino. Os xogadores de Cotelo inician a competición na casa ante un descoñecido Val de Lemos que vén de quedar campión na súa división

LIGA 1ª DIVISIÓN PROVINCIAL CADETE MASCULINO-Fin de liga

LIGA PROVINCIAL CADETE FEMENINA2ª FASE A2-Xornada 9

Compañía de María-CB Artai, o domingo 1 de maio ás 12:30 horas no pavillón do colexio Compañía de María

Saida ás 11:15 horas do Haley en coches

LIGA 1ª DIVISIÓN• INFANTIL MASCULINO-Xornada 15

Gayolo Begacar-CB Artai A o sábado 30 de abril ás 10:30 no pavillón municipal de Betanzos

Saida ás 09:10 do Haley en coches

COPA GALICIA INFANTIL MASCULINA-CUARTOS DE FINAL PARTIDO DE IDA

CB Artai A-Val de Lemos (Monforte), o domingo 1 de maio ás 12:15 horas no pavillón da Zona Escolar de Carballo


LIGA 2ª DIVISIÓN• INFANTIL MASCULINO-Segunda fase-Xornada 7

CB Artai B-Cambre-Aprazado

LIGA 2ª DIVISIÓN• INFANTIL FEMENINO-Segunda fase-Xornada 3

CB Artai a-Maristas Champagnat, o sábado 30 de abril ás 10:30 horas no pvaillón de Elviña II da Coruña

Saida ás 09:30 horas do Haley en bus Chegada ás 14:30 horas

LIGA ALEVÍN PROVINCIAL-1ª DIVISIÓN-FIN DE LIGA

LIGA BENXAMÍN• PROVINCIAL FEMENINO-6ª xornada segunda fase
Artai B-Los Rosales A
, o sábado 30 de abril ás 12:30 horas no pavillón de Sardiñeira da Coruña
Saida ás 09:30horas do Haley Chegada ás 14:30 horas


LIGA BENXAMÍN• PROVINCIAL 1ª DIVISIÓN-Xornada 6-Terceira fase
CB Artai A
-Obradoiro, o sábado 30 de abril ás 11:00 no pavillón de Sardiñeira da Coruña

Saida ás 09:30 do Haley en bus Chegada ás 14:30 ó Haley



martes, 26 de abril de 2011

Cuadro de cuartos de final da Copa Galicia infantil

Hoxe ás sete e media da tarde tivo lugar na sede de FEGABA en Santiago o sorteo de cuartos de final da Copa Galicia infantil masculino. O noso equipo quedou emparellado co representante de Monforte de Lemos. Así quedan os partidos:

CUARTOS DE FINAL-PARTIDOS DE IDA
PELETEIRO - LAGUNAS BLANCO AMOR
MARISTAS A - TVMAC LICEO
ARTAI - PASEVA VAL DE LEMOS - 01/05/2011 12:15-Pavillón Zona Escolar de Carballo
MERCEDARIAS HOTEL EL SUIZO - LA ROSALEDA OBRADOIRO

CUARTOS DE FINAL-PARTIDOS DE VOLTA
LAGUNAS BLANCO AMOR - PELETEIRO
TVMAC LICEO - MARISTAS A
PASEVA VAL DE LEMOS - ARTAI
LA ROSALEDA OBRADOIRO - MERCEDARIAS HOTEL EL SUIZO

martes, 19 de abril de 2011

Horarios para el torneo de Vilagarcía Basket Cup-



La organización del torneo nos acaba de pasar los nuevos horarios del torneo, donde hay unos cuantos cambios.Para los que no vayan en el bus, ojo a estas modificaciones:


El horario de los partidos es el siguiente:


Horario partidos categoría benxamín


10:35: CB Artai-Liceo de Vilagarcía


13:30-Meco de O Grove-CB Artai


15:15-BBC de Vilagarcía-CB Artai


Horario partidos categoría alevín masculina


10:35-CB Artai-CB Pontevedra


12:25-CB Artai-CB Meco de O Grove


16:25-CB Artai-BBC de Vilagarcía


Horario partidos categoría alevín femenina


10:00-CB Artai-Colexio Agostinos de León


11:45-CB Artai-Vitoria de Guimaraes


13:30-CB Artai-CB Arteixo


15:50-CB Artai-ATC




domingo, 17 de abril de 2011

Dúas victorias na mañan do domingo


  • CADETE MASCULINO-ÚLTIMA XORNADA DE LIGA
CB Artai, 78-Liceo La Paz, 43
  • CADETE FEMENINO-XORNADA 8
CB Artai, 52-Brigantium, 42

miércoles, 13 de abril de 2011

Horario de partidos para este fin de semana

  • Fin de semana con pouca actividade pola proximidade da Semana Santa. Nesta xornada, so dous partidos, os que xogan os cadetes na mañán do domingo no pavillón Bergantiños de Carballo

  • CADETE MASCULINO-ÚLTIMA XORNADA DE LIGA
CB Artai-Liceo La Paz, o domingo 17 ás 12:15 horas no pavillón Bergantiños

CADETE FEMENINO-XORNADA 8

CB Artai-Brigantium, o domingo 17 ás 10:30 horas no pavillón Bergantiños

martes, 12 de abril de 2011

Horarios para el torneo de Vilagarcía Basket Cup





Tres equipos del Centro Artai participarán en la edición de la Vilagarcía Basket Cup que tendrá lugar el viernes día 22de abril en el pabellón de Fontecarmoa en Vilagarcía de Arousa. En total el colegio movilizará a un total de 36 jugadores para participar en este torneo de baloncesto.

La jornada de ese día tendría el siguiente horario:

-8:00 horas-Salida del Haley en bus. Máxima puntualidad.

-10:00 a 17:00: desarrollo de los partidos en el pabellón.

-18:00: Salida para Carballo

-20:00: Llegada a Carballo al Haley

NOTA

1-Los jugadores tendrán que llevar la camiseta de calentamiento, la sudadera y el pantalón del chándal del colegio junto a la equipación de juego.

2-El horario de los partidos es el siguiente:

Horario partidos categoría benxamín

10:35: CB Artai-Liceo de Vilagarcía

12:55-BBC de Vilagarcía-CB Artai

16:25-CB Pontevedra-CB Artai

Horario partidos categoría alevín masculina

11:45-CB Artai-CB Vitoria de Guimaraes (Portugal)

12:55-CB Artai-CB Pontevedra

16:25-CB Artai-CB Baltar de Portonovo

Horario partidos categoría alevín femenina

10:00-CB Artai-Colexio Agostinos de León

13:30-CB Artai-CB Arteixo

15:50-CB Artai-ATC

Crónica do fin de semana

CRÓNICA E CLASIFICACIÓNS DO FIN DE SEMANA

Tres victorias e cinco derrotas foi o balance deste fin de semana, un fin de semana marcado pola agradable noticia do nacemento do fillo de Javier Cotelo. O seus equipos, o infantil A, dedicoulle o triunfo ante o segundo clasificado, o Liceo. Tamén voltou a senda do triunfo o equipo de Diego Rivas, tras dúas semanas de derrotas e rematou a liga o equipo alevón, cunha victoria ante o Básquet Coruña. No resto dos equipos, dúas derrotas moi xustas, a do cadete femenino nun dos dous partidos que tivo que xogar este fin de semana e a do benxamín femenino; por dous caeron as cadetes ante Obradoiro e por cinco as de Fran ante o Concello de Abegondo.

LIGA 1ª DIVISIÓN PROVINCIAL CADETE MASCULINO-Xornada 17

BCA Elviña , 40-CB Artai A, 70

Cuartos: 10-18/10-19/6-16/14/17

Parciais: 10-18/20-37/26-53/40-70
BCA ELVIÑA: Pousada(6),Dieguez(10),Bermudez(5),Cores,Vázquez(5) - inicial - Blanco,Vilas(6),Freire y Vázquez,G.(8)


C.B. ARTAI: Mariño(13,1t),Sergio(5,1t),Javi(4),Fuentes(4),Jose(22) - inicial - Rubén(5),Villa,Pablo(2),Taibo(3,1t),Manu(5),Marcos(5,1t) y Xabi(2).

Jornada 17 10/04/2011

BCA ELVIÑA - ARTAI

40-70

09/04/2011

16:00

MARISTAS CORUÑA - OBRADOIRO

74-30

09/04/2011

12:30

BCA ORZAN - C.B.CULLEREDO

61-40

10/04/2011

10:30

PROSENORSA SYO - BCA ESTACION

116-25

09/04/2011

18:30

LICEO LA PAZ - AUTOCARES J. POMBO BCA

57-61

09/04/2011

10:30

Clasificación Jornada

Equipo

P.J.

P.G.

P.P.

P.F.

P.C.

PTO.

R.

1

AUTOCARES J. POMBO BCA

16

16

0

1295

813

32

+16

2

ARTAI

17

14

3

1234

809

31

+1

3

MARISTAS CORUÑA

17

12

5

1155

839

29

+2

4

PROSENORSA SYO

17

12

5

1172

943

29

+1

5

BCA ORZAN

17

9

8

922

868

26

+3

6

LICEO LA PAZ

17

8

9

925

965

25

-1

7

C.B.CULLEREDO

17

6

11

792

996

23

-1

8

BCA ELVIÑA

16

3

13

730

1007

19

-7

9

OBRADOIRO

17

2

15

677

1126

19

-5

10

BCA ESTACION

17

2

15

624

1160

19

-6

LIGA PROVINCIAL CADETE FEMENINA2ª FASE A2-Xornada 7

Gayolo Begacar-, 61CB Artai,36

LIGA PROVINCIAL CADETE FEMENINA2ª FASE A2-Xornada 6

CB Artai, 44-Obradoiro,46

Jornada 7 10/04/2011

OBRADOIRO - COMPAÑIA DE MARIA

-

22/05/2011

10:30

BRIGANTIUM - C.B. CULLEREDO

-

10/04/2011

17:00

GAYOLO BEGACAR - ARTAI

61-36

10/04/2011

10:30

Clasificación Jornada

Equipo

P.J.

P.G.

P.P.

P.F.

P.C.

PTO.

R.

1

GAYOLO BEGACAR

6

6

0

372

173

12

+6

2

COMPAÑIA DE MARIA

5

4

1

220

215

9

+1

3

OBRADOIRO

5

3

2

236

217

8

+1

4

ARTAI

6

1

5

226

270

7

-3

5

BRIGANTIUM

6

1

5

194

330

7

-1

6

C.B. CULLEREDO

4

1

3

137

180

5

-3

LIGA 1ª DIVISIÓN• INFANTIL MASCULINO-Xornada 13

CB Artai A, 75-Liceo La Paz, 32

Jornada 13 10/04/2011

C.B. ARTEIXO VALORIZA - CB CULLEREDO

-

09/04/2011

16:30

MARISTAS CORUÑA - FRUTAS ESTHER SYO

56-30

10/04/2011

16:30

ARTAI A - LICEO LA PAZ A

75-32

09/04/2011

10:30

BCA CASTRILLON - GAYOLO BEGACAR

46-74

09/04/2011

10:30

SALGADO MONTROVE - OBRADOIRO

82-27

10/04/2011

12:00

Clasificación Jornada

Equipo

P.J.

P.G.

P.P.

P.F.

P.C.

PTO.

R.

1

ARTAI A

13

13

0

1055

466

26

+13

2

LICEO LA PAZ A

13

9

4

621

577

22

-2

3

GAYOLO BEGACAR

13

9

4

962

748

22

+3

4

C.B. ARTEIXO VALORIZA

12

8

4

611

487

20

+1

5

MARISTAS CORUÑA

13

7

6

661

684

20

+1

6

CB CULLEREDO

12

6

6

624

653

18

+1

7

FRUTAS ESTHER SYO

11

5

6

621

683

16

-2

8

BCA CASTRILLON

13

2

11

538

800

15

-1

9

SALGADO MONTROVE

11

3

8

531

641

14

+1

10

OBRADOIRO

13

0

13

233

718

13

-13


LIGA 2ª DIVISIÓN• INFANTIL MASCULINO-Segunda fase-Xornada 5

CB Artai B, 32-Maristas Champagnat, 52,

Jornada 5 10/04/2011

FRANCISCANAS - FERROATLANTICA COSTA DA MORTE

18-35

09/04/2011

12:30

BCA VENTORRILLO - ICFEGAS PEREIRA CARBALLO BASKET

54-18

10/04/2011

00:00

MOAS ATLANTICO CORUÑA - C.B. CAMBRE

-

09/04/2011

00:00

ARTAI B - MARISTAS CHAMPAGNAT

32-52

09/04/2011

00:00

CRISTO REY BCA - CALASANZ-CALASANCIAS

43-23

09/04/2011

00:00

Clasificación Jornada

Equipo

P.J.

P.G.

P.P.

P.F.

P.C.

PTO.

R.

1

BCA VENTORRILLO

5

5

0

219

122

10

+5

2

FERROATLANTICA COSTA DA MORTE

5

4

1

204

173

9

+3

3

CRISTO REY BCA

5

3

2

167

147

8

+3

4

MARISTAS CHAMPAGNAT

5

3

2

204

205

8

+1

5

MOAS ATLANTICO CORUÑA

3

3

0

121

78

6

+3

6

ARTAI B

4

2

2

145

158

6

-1

7

FRANCISCANAS

5

1

4

75

108

6

-2

8

ICFEGAS PEREIRA CARBALLO BASKET

5

1

4

139

189

6

-3

9

C.B. CAMBRE

4

1

3

113

148

5

-3

10

CALASANZ-CALASANCIAS

5

0

5

140

199

5

-5

LIGA ALEVÍN PROVINCIAL-1ª DIVISIÓN-XORNADA 18

CB Artai A, 55-Deportegestión BCA, 52

Jornada 18 03/04/2011

DEPORTEGESTION BCA - LIBRERIA BRAÑAS CARBALLO BASKET

66-61

02/04/2011

00:00

C.B. CULLEREDO - VALES VILLAMARÍN

55-66

02/04/2011

00:00

ARTAI ´A´ - OBRADOIRO

61-35

03/04/2011

00:00

LICEO LA PAZ B - LICEO LA PAZ

-

02/04/2011

00:00

Clasificación Jornada

Equipo

P.J.

P.G.

P.P.

P.F.

P.C.

PTO.

R.

1

VALES VILLAMARÍN

16

15

1

928

546

31

+14

2

DEPORTEGESTION BCA

16

13

3

1004

554

29

+3

3

LIBRERIA BRAÑAS CARBALLO BASKET

16

12

4

951

579

28

-1

4

ARTAI ´A´

16

11

5

938

692

27

+1

5

C.B. CULLEREDO

16

8

8

939

748

24

-4

6

KADOTEX BCA

16

6

10

750

882

22

+2

7

OBRADOIRO

15

3

12

524

945

18

-8

8

LICEO LA PAZ B

15

1

14

255

861

16

+1

9

LICEO LA PAZ

14

1

13

450

932

15

-6

LIGA BENXAMÍN• PROVINCIAL FEMENINO-4ª xornada segunda fase

Concello de Abegondo43-Artai B,38

ornada 4 10/04/2011

CONCELLO DE ABEGONDO - ARTAI B

43-38

09/04/2011

00:00

LOS ROSALES A - CALASANZ

61-12

10/04/2011

00:00

Clasificación Jornada

Equipo

P.J.

P.G.

P.P.

P.F.

P.C.

PTO.

R.

1

CONCELLO DE ABEGONDO

3

3

0

130

67

6

+3

2

LOS ROSALES A

3

2

1

126

64

5

+1

3

ARTAI B

3

2

1

131

87

5

-1

4

LOS ROSALES B

3

1

2

89

87

4

-1

5

CALASANZ

4

0

4

60

231

4

-4



LIGA BENXAMÍN• PROVINCIAL 1ª DIVISIÓN-Xornada 5-Terceira fase

CB Culleredo, 55-CB Artai A,36

Jornada 5 10/04/2011

CB CULLEREDO - ARTAI A

55-36

09/04/2011

00:00

OBRADOIRO - BCA HERCULES

28-32

09/04/2011

00:00

Clasificación Jornada

Equipo

P.J.

P.G.

P.P.

P.F.

P.C.

PTO.

R.

1

CB CULLEREDO

5

5

0

250

165

10

+5

2

BCA HERCULES

5

4

1

190

183

9

+2

3

OBRADOIRO

5

1

4

141

174

6

-2

4

ARTAI A

5

0

5

210

269

5

-5